Size Nasıl Yardımcı olabiliriz

ÖZELLİKLER

Kuru Temizleme İşiniz İçin Dijital Dönüşüm

Kuru temizleme işiniz hızlı değişen dijital ortama ayak uyduruyor mu? İşletmenizin büyümesini sürdürmek için bugün başlayabileceğiniz dijital bir dönüşüm size ne gibi faydalar sağlar hiç düşündünüz mü?

Yapılan bir araştırmada çalışanlara sahip küçük işletmelerin yaklaşık %80'inin ilk yıllarında hayatta kaldığını ve çalışanların bulunduğu küçük işletmelerin %69'unun iş hayatındaki ikinci yılını atlattığını gösteriyor.

Bu istatistikler, kısa vadede küçük işletmeler için oldukça iyimser bir görünüm sağlar. Ancak onlara aldanmayın. Küçük bir işletme olarak uzun vadede hayatta kalmak düşündüğünüzden daha zordur. Hele ki bu zamanda. Aslında, istatistiklerde küçük işletmelerin sadece %54'ü beşinci yılına kadar hayatta kalıyor ve küçük işletmelerin yalnızca %34'ü onuncu yılına girebiliyor.

 

Teknolojik Değişimlere Uyum Sağlama

Kuru temizleme dijital dönüşüm açısından en uygun alanlardan birisi olarak göze çarpar. Küçük bir işletme olarak uzun vadede hayatta kalmanın anahtarı, sektörde yıldan yıla meydana gelen değişikliklere uyum sağlamaktır. Bu durum bir sektörü sekteye uğratabilecek teknolojik değişikliklerin tümünü içerir. Kuru temizleme dijital dönüşüm gerçekleştirmek için kendine alan açan ve bu alanı gitgide geliştiren bir sektör olarak yer alır. Ancak bunu yapmak için, üç unsuru yapan tutarlı ve etkili bir iş stratejisi geliştirmeniz ve uygulamanız gerekir:

 • Dijital Pazarlama
 • Mobil teknoloji
 • Yenilikçi yazılım araçları

 

Kuru temizleme dijital dönüşüm açısından işinizin uzun vadede ayakta kalmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görmek için bu stratejilere daha yakından bakalım.

 

Dijital Pazarlamayı Özümseyin

Bugün kuru temizleme dijital dönüşüm açısından farklı teknolojilerin yer aldığı yazılım, dijital pazarlama ve web çözümleri ile dijital dünyada kendisine yer buldu. Dijital pazarlama; Facebook, Google, Instagram, bloglar, haber siteleri ve hemen hemen her yerde çevrimiçi olan reklamları içerebilir. Bu yeni bir kavram değil, ancak uzun vadede hayatta kalmak istiyorsanız uygulamanız gereken bir stratejidir.

Dijital pazarlama, geleneksel pazarlamaya göre önemli avantajlar sunar:

 • Daha fazla bilinirlik
 • Daha fazla etkileşim
 • Azalan maliyetler
 • Daha iyi marka geliştirme
 • Gerçek zamanlı sonuçlar

 

Daha da önemlisi, dijital pazarlama, pazarlama stratejinizi ideal müşterinize veya mağazalarınızın yakınında yaşayan müşterilerinize odaklamanıza olanak tanır. Tüketicilere ulaşmak söz konusu olduğunda bu büyük bir avantajdır.

Dijital pazarlama, geleneksel pazarlamanızın (el ilanları, afişler, tabelalar, vb.) yerini alması anlamına gelmez. Ancak, pazarlama stratejinizi en az bir çevrimiçi bileşeni içerecek şekilde değiştirmek için küçük adımlar atarak başlayabilirsiniz.

 

Mobil Teknoloji Önemli

Mobil cihazların önemi günden güne artıyor. Günümüzde artık neredeyse herkes mobil cihazlarından tüm alışverişlerini yapıyor ve özellikle sosyal medya aracılığı ile yakın çevresine, takipçilerine ve arkadaşlarına buradan önerilerde bulunuyor.

Mobil cihazlar açısından ticarette, tüketicilerin ürün ve hizmetleri değerlendirme biçiminden satın aldıkları şeyler için ödeme biçimlerine kadar tüketici davranışında yeni bir devrim yaşanıyor. Kuru temizleme dijital dönüşüm için zaman kaybetmeden buna ayak uydurma yolunu bulması gereken alanlardan birisidir.

Aşağıda, mobil teknolojinin gücünden yararlanmak için kullanabileceğiniz birkaç taktik bulunmaktadır:

 • Web sitenizi mobil cihazlar için optimize edin.
 • Web sitenize duyarlı (responsive) tasarım ekleyin.
 • Olumsuz çevrimiçi incelemelerle (yorumlarla) nasıl başa çıkılacağını öğrenin.
 • İlgi çekici bir sosyal medya varlığı oluşturun.

 

Ayrıca, Google Benim İşletmem, Yandex Rehber, vb. gibi sitelerdeki işletme girişlerini tamamlamalı ve belirli dijital mecralarda tam bir görünürlük yaratmalısınız.

 

Yenilikçi Yazılımlar Kullanın

E-Ticaret’in yakın zamanda ortadan kaybolmayacağına hatta artarak ilerleyen bir trendle geleneksel ticaretin yerini alabileceğini söyleyebiliriz. Kuru temizleme dijital dönüşüm açısından ne kadar çok ögeye sahip olursa olsun en nihayetinde işletmenizi bu yöne çevirmeli ve bakış açınızı yeniliklerle doldurmanız gereken bir düşünce içine girmelisiniz.

Dijital ödemeler, siparişler, takip, kampanya oluşturma vb. işinizin niteliğinde olması gereken birçok unsuru tek bir merkeze bağlamalısınız. Neyse ki, bugünün CRM yazılımı çözümleri, işletmenizin birçok sorununa harika çözümler sunarken, bir yandan da müşterilerinizin hassas verilerini korur.

CRM yazılım çözümleri, E-ticaret pazarlamasının gücünden yararlanmanıza da yardımcı olabilir. Hizmetleriniz için özel bonuslar oluşturmak ve bunları müşterilerinizin akıllı telefonlarına doğrudan ulaştırmak için bu çözümleri kullanabilirsiniz. Belirli müşterilere veya herkese bonus göndermeyi bile seçebilirsiniz.

CRM çözümleri, akıllı telefonlarını kullanarak hizmetlerinize erişim sağlayan müşterilerinizi daha fazla mutlu ederken, onlara verdiğiniz hizmetin kalitesini gösterme şansına erişebileceğiniz bir sistemi sizlere sunar. Müşteriler, açık ve geçmiş siparişleri görüntüleyebilir, sipariş durumuyla ilgili anlık bildirimler alabilirler.

Procleansoft, tamamen kuru temizleme dijital dönüşüm fikrine uyum sağlayacağınız, yenilikçi, uygu fiyatlı ve harika özelliklerle işinizi belirli bir seviyenin üzerine çıkarmanızı sağlayacak en iyi CRM yazılım çözümlerinden birisidir.

14 Gün Ücretsiz Deneyin

Ücretsiz Dene

*Kredi Kartı Gerektirmez